مجموعه رایکا شما را به خرید بهترین محصولات آلوچه و آلو زرد و….دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰

آنچه در این مقاله می خوانید...

عوامل موثر بر قیمت آلو بخاراقیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰
قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰

آلو بخارا از جمله خشکبار بسیار پر مصرفی است که سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن از این محصول در ایران تولید شده و به صورت تازه و خشک شده روانه بازار مصرف در داخل ایران و کشورهای دیگر مانند هند، امارات و پاکستان می گردد. قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰ با توجه به عواملی که در ادامه بیان می کنیم تعیین شده است.

با توجه به حجم بالای خرید و فروش آلو بخارا در ایران قیمت این محصول در طول سال دچار نوسان میشود. در سال ۱۳۹۹ آلو بخارا از نظر تولید با مشکل روبرو شد و مقدار زیادی از آن به خاطر سرمازدگی اول سال از بین رفت به طوری که بعضی از واریته های آلو مانند آلوی طرقبه به کلی از بین رفتند و واریته های دیگر که مقاوم تر بودند با افت تولید قابل توجهی روبرو شدند. از همین رو قیمت آلو بخارا در این سال از همان ابتدا با افزایش همراه بود به طوری که در آخر سال و با کمتر شدن آلو بخارای خشک شده در بازار قیمت این محصول به بالای ۸۰ هزار تومان رسید.

قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰

عوامل موثر بر قیمت آلو بخارا

قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰

همانطور که بیان شد میزان تولید آلو بخارا از مهمترین نکات تاثیرگذار در قیمت نهایی این محصول در بازار در طول سال می باشد. به صورتی که اگر سال تولید خوب باشد و باغات دچار سرمازدگی نشوند به علت وجود تعداد بالای باغات تولید آلو حجم بسیار بالایی از این محصول وارد بازار شده و سبب کاهش قیمت ها می گردد.

نوع فرآوری آلو بخارا نیز می تواند بر قیمت آن تاثیر گذار باشد. در شهرستان نیشابور که بزرگترین تولید کننده آلو بخارا در کشور است این محصول را به دو صورت خشک می کنند که شامل خشک کردن به روش آفتابی و ارگانیک و استفاده از دود گوگرد برای خشک کردن می باشد.

در روش اول که به روش آفتابی شهرت دارد آلو بخارا بعد از مرحله پوست گیری برروی سبدهای توری شکل قرار گرفته و در مقابل نور آفتاب خشک میشود. آلوی که به روش آفتابی خشک میشود دارای رطوبت بسیار کمتر و رنگی تیره است.

در روش دوم آلو بخارا بعد از پوست گیری در داخل محفظه هایی که به صورت ایزوله هستند قرار داده می شوند و دود گوگرد در این فضا جریان پیدا می کند و آلوها به مدت نیم ساعت در این فضا قرار می گیرد. سپس با استفاده از دستگاه خشک کن میوه و یا در مقابل نور خورشید خشک  می‌شوند.

قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰

قیمت آلوی که به صورت آفتابی خشک می شود از قیمت همین محصول که به روش دودی خشک شده است بیشتر است. البته باید گفت که آلوی دودی به خاطر داشتن رنگ بهتر و بازار پسند تر از مشتریان بسیار بیشتری برخوردار است و برای صادرات هم از همین آلو بخارا استفاده می شود.

کیفیت آلو بخارا تاثیر مستقیم بر قیمت آن دارد که شامل:

  • سایز آلوها
  • میزان یکدست بودن 
  • رنگ 
  • و میزان رطوبت آلوها می باشد.

و در نهایت آخرین عامل تاثیر گذار بر قیمت آلو بخارا نوع بسته بندی است که بر روی آن انجام می شود. این محصول به‌صورت فله در بسته‌بندی‌های ۳۰ کیلوگرم، ۲۰ کیلوگرم، ۱۰ کیلوگرم و ۵ کیلوگرمی برای صادرات بسته بندی می شود.

قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰

قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰

با توجه به نکاتی که در قیمت نهایی آلو بخارا تاثیر گذار بودند می توان گفت که قیمت آلو بخارا در سال ۱۴۰۰ را نمی‌توان به صورت دقیق و ثابت در نظر گرفت. لذا برای دریافت آخرین قیمت آلو بخارا و سایر اطلاعاتی که ممکن است برای فروش این محصول در بازارهای داخلی و صادراتی نیاز داشته باشید می توانید با مشاورین شرکت بازرگانی خشکبار رایکا در تمام روزهای هفته تماس حاصل نمایید.

در این شرکت آلو بخارا در انواع مختلف و در گرید بندی های گوناگون که برای مصارف مختلفی کاربرد دارند موجود است. همچنین این شرکت آماده همکاری با صادر کنندگان و تاجران خشکبار جهت تامین محصول آلو بخارا در طول سال می باشد.

مدیریت فروش مجموعه: مهندس تاجیک

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه رایکا شما را به خرید بهترین محصولات آلوچه و آلو زرد و….دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید