صادرات آلو خشک بخارا خرو نیشابور

فروش آلو بخارا

زمان برداشت آلو بخارا تازه


برای صادرات آلو خشک بخارا خرو نیشابور نیاز به چه آگاهی ها و اطلاعاتی داریم؟ داشتن تجربه قبلی و اطلاعات لازم در امر صادرات بسیار ضروری میباشد تا یک معامله صادراتی بخوبی انجام شود. در این متن شرایط کامل صادرات خشکبار و آلو خشک بخارا توضیح داده شده است.

یکی از روشهایی که افراد کم تجربه در امر صادرات میتوانند انجام دهند اینست که با مجموعه هایی که بطور خاص روی صادرات کار میکنند ارتباط برقرار کرده و با آنها همکاری داشته باشند. زیرا در قالب یک تیم کار کردن میتواند کمک شایانی به این افراد باشد تا در امر صادرات موفق باشند.

لذا اگر شما خواهان صادرات انواع آلو خشک نیشابور و سایر مناطق ایران هستید به نکات زیر توجه داشته باشید.

مراحل صاردات آلو خشک بخارا خرو نیشابور

توجه داشته باشید که برای صادرات آلو خشک نیشابور و سایر انواع خشکبایر که حجم صادرات آنها بالا میباشد جزئیات متعددی وجود دارد که به کلیات آن اشاره مینماییم.

  1.  تامین آلو خشک بخارا و فراوری آن با توجه به سفارش مشتریان: قبل از اینکه محصول وارد پروسه صادرات شود باید تمام شرایط خریدار و گمرک کشور مقصد را مورد برسی قرار داد تا بهترین نوع آلو خشک بخارا صادراتی با توجه به نیاز مشتری آماده و ارسال گردد.
  2.  انجام بسته بندی و لیبل زنی صادراتی: پس تامین محصول و فراوری و سورتینگ آن مرحله بسته بندی آلو ها میرسد که این مرحله کاملا با توجه به نیاز مشتریان انجام میشود. برخی خیدار آلو خشک با بسته بندیهای فله و برخی خریدار آلو خشک در بسته بندی های کوچکتر میباشند. عموما بسته بندی های صادراتی آلو بخارا خرو نیشابور کارتنه های 10 کیلو و 5 کیلو گرمی میابشند. پس از بسته بندی لیبل هایی بر رو کارتن ها زده میشود که مشخصات شرکت صادر کننده، کمپانی وارد کننده و مشخصات محصول درج میشود.
  3. ارائه محموله خشکبار آلو خشک به گمرک: میتوان محصول را به گمرک شهرستانهایی که محصول در انجا تامین شده است ارائه داد و اظهار نامه هایی مربوط به فاکتورها، مشخصات محصول و … را پر کرد.
  4. درخواست و اخذ گواهی های استاندارد: ادراه استاندار شرکتهای صادر کننده خشکبار را ملزم میکند که در صورت صاردات خشکبار تولید خود نسبت به اخذ گواهی های استاندارد اقدام نمایند.( این امر درصورتی است که محصول به صورت فله باشد و یا شرکت آن ثبت نشده باشد.)
  5. فرایند تسلیم آلو بخارا به شرکتهای حمل و نقل: بعد از انجام کارهای گمرک به مرحله بار نامه کردن میرسیم که این کار زیاد دشوار نسیت. و معمولا شرکتهای حمل و نقل صادر کننده را در جریان کارهای انجام گرفته قرار میدهند. نکته مهم در امر حمل و نقل چک کردن کامل کانتینر ها و واگنهای حمل و نقل میباشد. برای فصول گرم سال باید از کانتینرهای یخچال دار استفاده شود.

در این متن تلاش شد تا مراحل کار بصورت کلی و مفید عنوان شود.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات آلو بخارا و مراحل کار و همچنین خرید این محصول در حجم های بالا میتوانید ا مشاورین شرکت بازرگانی خشکبار رایکا تماس حاصل نمایید.[/box]

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *