صادرات آلو خشک درجه یک نیشابور به کشور پاکستان


صادرات آلو خشک به پاکستان، بیشتر از سایر کشورهاست. نیشابور، شهری در دامنه کوه های بینالود، مرکز تولید آلوی ایران است. آلو های این منطقه بسیار مرغوب و با کیفیت هستند که باعث تولید آلو خشک اعلا می شوند.
 بیشتر آلو های خشک شده در این شهر، به خارج از کشور صادر می شود. در این بین تجار پاکستانی، ارزش این خشکبار درجه یک را به خوبی درک کرده و خریداران اصلی آن هستند.
این محصول به صورت فله ای و بسیار ساده به پاکستان وارد شده و از آن جا به سایر نقاط دنیا ارسال می شود.

صادرات آلو خشک درجه یک نیشابور به کشور پاکستان

خرید مستقیم انواع آلو خشک درجه یک به قیمت مناسب از تولیدکنندگان

خرید مستقیم انواع آلو خشک درجه یک به قیمت مناسب از تولیدکنندگانآلو میوه ای تک هسته ای و تابستانی است، یعنی در فصل تابستان، انواع مختلف آن را در میوه فروشی ها مشاهده می کنید. این میوه در رنگ و طعم و اندازه های مختلف وجود دارد. همه شما با آلوچه یا همان گوجه سبز، آلو بخارا، آلو خورشتی، آلو سیاه، آلو زرد و … به خوبی آشنایی دارید.
همان طور که دیدید این میوه تنوع زیادی دارد. این تنوع را در طعم و رنگ آلو هم می توان مشاهده کرد؛ آلو میوه ای است که هم شیرین است و هم ترش. رنگ آن سیاه، قرمز، سبز، زرد، ارغوانی و … است. آلو خرمایی آلویی سیاه و شیرین است که به عنوان میوه ای شیک و مجلسی شناخته شده است.فروشنده آلو خرمایی، این محصول را از باغدار خریداری کرده و با سود مشخصی به فروش می رساند.

اصالت آلو غیر ایرانی است و پس از ورود به ایران، با آب و هوای کشورمان سازگاری خوبی پیدا کرد. آلو در مناطقی با آب و هوای خنک مانند دامنه کوه ها و دره های سر سبز رشد می کند.
این میوه به دو صورت مصرف می شود : تازه و خشک شده. خوردن هر دو مدل آن بسیار لذت بخش است. کمتر کسی پیدا می شود که آلوچه سبز رنگ را با نمک نخورده باشد و یا آلوی سیاه شیرین و گوشتی را رد کرده باشد. خوردن آلو خشک و نگه داشتن آن در گوشه دهان، انسان را سرزنده و بشاش می کند.
برای نگهداری این میوه برای طولانی مدت و حفظ خواص آن، آلو را خشک می کنند. بسیاری از باغداران، این عمل را به صورت سنتی انجام می دهند. آن ها پس از چیدن میوه از درخت، آن را شسته و پوست آن را می کنند. کندن پوست آلو هم روش خود را دارد. سپس آلوی پوست کنده را در سینی های بزرگی در زیر نور آفتاب قرار می دهند تا آب آن خشک شود.
در این فرآیند هیچ گونه مواد شیمیایی و نگهدارنده ای به کار برده نمی شود و فقط از کمی نمک بهره می برند. با این کار از کرم خوردگی محصول تا حدودی پیشگیری می شود.
آلو خشکی که با این روش تهیه می شود بسیار مرغوب بوده و ارزش غذایی بالاتری هم دارد. در برخی مناطق تنها راه کسب در آمد افراد، همین کار است. معمولا چینش و جمع آوری میوه بر عهده مردان و عمل خشک کردن، بر عهده بانوان این مناطق است.
برای خرید مستقیم آلو خشک شده، باید به منطقه تولید این محصول مراجعه کرده و با تولید کننده آن و باغداران وارد معامله شد. تبدیل یک میوه به خشکبار، هزینه های مالی و غیر مالی بسیار دارد. وجود واسطه در خرید، هزینه سرباری به خریدار متحمل می کند؛ آلو خشک ارزان قیمت، گران تر به فروش می رسد و سودی هم نصیب باغدار نمی شود. از این رو برای خریدی مطمئن و به صرفه، بهترین راه ارتباط مستقیم خریدار و باغدار است.

از کجا میتوانیم آلوچه و لواشک مرغوب تهیه کنیم

از فراورده های میوه آلو، لواشک، آلوچه و ترشک را می توان نام برد. البته از این میوه، کمپوت، مربا، آب میوه، بستنی و … هم فرآوری می شود. اما شناخته شده ترین ماحصل این میوه، لواشک ها و آلوچه ها هستند.
لواشک، خوراکی خوشمزه ای است که از شیرۀ غلیظ شده و قوام آمده انواع میوه ها به دست می آید. این خوراکی به دو روش سنتی و صنعتی تولید می شود.
در روش سنتی شیره میوه را به صورت یک لایه نازک در ظرفی پهن کرده و در زیر نور خورشید قرار می دهند. پس از چند روز لواشک آماده می شود. در این روش ممکن است اصول بهداشتی رعایت نشود و از کیفیت لواشک کم شود.
راه ساده تر، تهیه لواشک صنعتی است. در این روش تمام مراحل آبگیری میوه ، حرارت دهی و بسته بندی توسط ماشین ها و تجهیزات کارگاهی انجام می شود. تمام امور زیر نظر متخصصان صنایع غذایی و بهداشت صورت می گیرد و محصول نهایی، کاملا بهداشتی و استریل است.
این لواشک ها در مدل ها مختلف بسته بندی می شوند. لواشک مهمانی، لواشک قلمی یا سیگاری، لواشک کادویی، لواشک توپی و … از انواع بسته بندی های متنوع لواشک هستند.
خریدار لواشک کادویی، اغلب مسافران و توریست ها هستند که این محصول را هم به عنوان هدیه و هم سوغات به دوستان و آشنایان خود می دهند.
برای خرید آلوچه و لواشک مرغوب، باید به مراکز خرید معتبر مراجعه کنید. خشکبار فروشی ها هم لواشک های مرغوبی دارند. در حالت کلی از واحد های صنفی، خرید خود را انجام دهید که توسط بازرسان وزارت بهداشت بازدید و تایید می شوند.

صادرات با کیفیت ترین آلو خشک به کشور های همسایه

صادرات با کیفیت ترین آلو خشک به کشور های همسایهبهترین نوع آلو ایران در شهر خرو، در نزدیکی شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی پرورش می یابد. اگر شما هم به مشهد سفر کرده باشید، پس از عبور از نیشابور و طی کردن مسافتی 20 کیلومتری، دست فروشانی را دیده اید که انواع آلو خشک، آلوچه و لواشک را در ماشین ها و گاری ها در کنار جاده، برای خرید به مسافران پیشنهاد می دهند. پخش ترشک مرغوب از دیگر فعالیت های این افراد است.
 ایجا خرو است؛ پایتخت آلوی ایران. شهری در دامنۀ رشته کوه بینالود که آب و هوایی معتدل در تابستان و البته سرد در زمستان دارد.
روستاها و باغ های این منطقه مملو از درختان آلو با طعم و رنگ های دل فریب است. وجود این میوه باعث کسب و کار افراد زیادی شده است.
خرو، ماسوله خراسان است. از مناطق دیدنی خراسان، با بافت پلکانی، که هر گردشگری را به سمت خود می خواند. آب فراوان، خاک خوب و مردمانی زحمتکش آلوی این منطقه را به شهرتی حهانی رسانده است.
پس از برداشت این میوه در تابستان، سهمی از آن روانه بازار های کشور می شود تا به صورت تازه خوری مصرف شود. بخش دیگری از این این میوه ها، تبدیل به آلو خشک می شوند.
این میوه با توجه به رنگ و شکل ظاهری نام های مختلفی دارد. برای مثال، آلوی زرد رنگی که اندازه درشتی دارد، آلو قطره طلا نامیده می شود. فروش آلوی قطره طلا، هم به صورت تازه و هم به صورت خشک شده است. بهترین نوع آلو خشک، آلو بخارا است که از خشک کردن آلو قطره طلا به دست می آید. این محصول طعم ترش و شیرینی داشته و کیفیتی بالا هم دارد؛ لذا گران است.

در پایان تابستان و تا اواسط پاییز، پشت بام خانه های خرو به رنگ زرد در می آید و تصویری زیبا می سازد. در این زمان باغداران، به دلیل نبود امکانات و تجهیزات، به روش سنتی، آلو ها را خشک می کنند. برای این کار، از نور طبیعی آفتاب بهره می گیرند. پشت بام ها، محلی برای پهن کردن آلو هاست. تولید آلو بخار آفتابی به همین روش است. این خشکبار کیفیت خوبی داشته و بازار فروش خوبی هم در خارج از کشور دارد.
کشورهای حاشیه خلیج فارس، پاکستان و هند وارد کنندگان اصلی این خشکبار ایرانی هستند.

فروش آلو بخارا نیشابور به قیمت درب کارخانه

همان طور که قبلا بیان شد، آلو بخارا، خشک شدۀ آلویی زرد رنگ با نام قطره طلاست. این میوه به فراوانی در باغ های نیشابور یافت می شود.
آلو بخارا، دارای خواص بیشماری است که طب سنتی و مدرن به استفاده از آن در وعده های عذایی اذعان داشته اند. بارز ترین ویژگی این محصول، رفع اختلالات گوارشی است. آلو بخارای نم کرده همراه با خاکشیر از بهترین راه های رفع یبوست است. همچنین دارای آنتی کسیدان بالاست که دشمن سلول های سرطانی است. سرشار از ویتامین C است که باعث افزایش ایمنی بدن می شود. کنترل کننده قند و فشار خون است.
همین خواص کافیست تا حزو اصلی برنامه غذایی ما شود. برای تهیه این محصول سالم و مغذی، باید از مراکز معتبری خریداری شود.

امکانات و تجهیزات باغداران نیشابور بسیار کم بوده و کارگاه های کمی در این شهرستان هستند که آلو را با دستگاه خشک می کنند. تعداد کم این کارگاه ها پاسخگوی حجم بالای میوه تولیدی نبوده و فقط بخش اندکی به روش صنعتی خشک می شوند. از این رو تولیدکننده میوه آلو، از همان روش قدیمی خشک کردن بهره می گیرد.

برای تهیه آلو بخارا با قیمتی پایین، پخش کننده آلو بخارا، این محصول را به صورت عمده از باغداران نیشابوری خریداری می کند. این خرید شامل خرید از کارگاه ها هم می شود. با خریدی ارزان و با قیمت کارگاه، می توان در فروش جزئی، سود خوبی را متصور شد.

قیمت عمده خشکبار و آلو بخارا نیشابور در بازار های داخلی

قیمت عمده خشکبار و آلو بخارا نیشابور در بازار های داخلیامروزه با توجه به نرخ تورم بالا، قیمت آجیل و خشکبار هم بسیار افزایش یافته است. بسیاری از اقشار جامعه، قادر به خرید این خوراکی ها نیستند. هر چند کاهش قیمت این محصولات نیز توجیه اقتصادی برای تولید کنندگان و فروشندگان آن ندارد.
آلو بخارا نیز ازجمله این خشکبار است. خریداران بزرگ و عمده خشکبار همواره سعی می کنند تا با خرید کلی از تولیدکنندگان اولیه، این محصولات را با هزینه کمتری به دست مشتریان برسانند. اما باز هم قدرت خرید به این هزینه ها نمی رسد.
قیمت خشکبار و آلو بخارای نیشابور در بازار به عواملی بستگی دارد که به اختصار بیان می کنیم: قیمت تمام شده برای میوه تازه، دستمزد کارگران فصلی و هزینه های حمل و نقل و نگهداری، واردات نمونه های داخلی، وجود واسطه ها . تمام این عوامل می تواند باعث نوسان در قیمت این محصولات شود.

بزرگترین کارخانه تولیدی آلوچه و آلو خشک در ایران

با اینکه بهترین نوع آلو خشک در ایران فراوری می شود اما هنوز امکانات کمی در زمینه خشک کردن این میوه ها وجود دارد. هنوز یک کارخانه مستقل برای تهیه خشکبار در کشور نیست. وجود یک کارخانه تولیدی آلو خشک، آلوچه و هر محصولی که از این میوه به دست می آید می تواند، باعث دلخوشی باغداران و تولیدکننده میوه آلو شود تا با دلگرمی بیشتری به کار خود ادامه دهند و درختان آلو را قطع نکنند.
مطمئنا احداث چنین کارخانه ای، که بتواند از صفر تا صد فرایند تولید آلوخشک، لواشک و آلوچه را انجام دهد، برای باغداران بسیار امیدوار کننده خواهد بود. مجموعه ای که بتواند تحت یک برند ملی، آلوی ایرانی را به بهترین شکل به دنیا معرفی کند تا دیگر آلوی ایرانی با برند هندی در جهان نباشد.
کارخانه ای که بتواند محصولات متنوعی مانند جدیدترین مدل های لواشک، ترشک، آلوچه، انواع آلوی خشک، آلو خورشتی، آلو بخارا در رنگ های مختلف و … را با بهترین کیفیت ها به بازار عرضه کند.

نمایندگی فروش کلی و جزئی محصولات خشکبار و لواشک

نمایندگی فروش کلی و جزئی محصولات خشکبار و لواشک نمایندگی فروش واسطه ای بین تولید کننده و خریدار کالاست. در این بین، نماینده فروش کلی و جزئی تفاوت هایی با هم دارند. نمایندگی فروش کلی که عمده فروش نامیده می شود، واسط بین تولید کننده و فروشنده جزء است. عمده فروش توانایی نگهداری محصولات را برای زمان طولانی دارد اما نماینده فروش جزئی این امکان را ندارد.
در مورد محصولات خشکبار و لواشک هم چنین نمایندگی هایی وجود دارند. عمده فروشان با واردات یا خرید محصولات مختلف آن ها را در انبار نگهداری کرده و متناسب با نیاز فروشنده جزء اقدام به فروش می کنند.
نمایندگی آلوبخار سبز، در حالت عمده فروشی این محصول را در انبار نگهداری می کند. با این کار، به ادامه حیات تولید کننده و خرده فروش هم کمک می کند.
در این روش با قیمت بسیار پایین از تولیدکننده محصول را خرید کرده و با سود مناسبی هم می فروشند.
قیمت آلو خشک مرغوب، آلو خشک صادراتی و سایر خشکبار در این دو نمایندگی بسیار متفاوت است.  برای نمونه، فواید آلو خشک خورشتی زیاد بوده و مشتری برای خرید آلو خشک خورشتی باید به خرده فروشان مراجعه کند.

تولید انواع لواشک،آلو بخارا،آلوچه و آلو خشک در ایران

در هر نقطه از ایران که امکان برداشت میوه باشد، می توان لواشک هم تهیه کرد. برای تهیه لواشک آلو، باید به نیشابور و مراغه سری بزنیم. این شهر ها بهترین نوع این میوه را در خود جای داده اند. خوشمزه ترین آلوچه ها و آلو خشک ها را می توان در این مناطق پیدا کرد.
علاوه برنیشابور، آلوی مراغه هم بسیار مرغوب و معروف است. این میوه، مواد اولیه آلو خشک آذربایجان را تامین کرده است. پس از نیشابوری ها، صادرکنندگان آلو خشک مراغه، رتبه دوم را در تولید و فروش این محصول کسب کرده اند.
تولید آلو بخارا توجیه اقتصادی خوبی داشته و مصرف خوبی هم در کشور دارد. استفاده از آن در خورشت ها، طعم ملسی به غذا می دهد. فواید آلو بخار خورشتی، همانند آلو است. چرا که با خشک شدن، خواص خود را حفظ کرده است.

بیشترین خریداران آلو خشک صادراتی در بازار های داخلی

بیشترین خریداران آلو خشک صادراتی در بازار های داخلیهمواره بهترین نوع آلو های خشک برای صادرات انتخاب می شوند. این محصولات دارای بهترین طعم و رنگ و اندازه و همچنین ارگانیک هستند. این نمونه بسیار باکیفیت در بازار داخلی هم طرفداران خوبی دارد. فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های آجیل و خشکبار از بیشترین خریداران این محصولات هستند.
ایران کشوری مذهبی و زیارتی و گردشگری محسوب می شود. از این رو هر ساله مسافران زیادی از آن بازدید می کنند. مراکز فروشی که با این مسافران تعامل دارند هم از خریداران آلو خشک صادراتی هستند. با معرفی مناسب خشکبار با کیفیت ایرانی به مسافران خارجی، می توان آینده بهتری برای این خوراکی ایرانی پیش بینی کرد.

معتبرترین سایت خرید آلوچه و آلو بخارا

امروزه، فضای اینترنت امکان مناسبی را برای فروشندگان و خریداران انواع کالاها فراهم کرده است. فروشندگان می توانند محصولات خود را به خوبی معرفی کرده و مشتریان فراوانی را جذب کنند. خریداران اینترنتی هم از این امکان راضی هستند. اکثر کالاهای اینترنتی دارای ضمانت مرجوعی و امکان ثبت تخلف را دارند. همچنین دغدغه های خرید حضوری هم دیگر وجود ندارد.
در این فضا، مواد غذایی هم به فروش می رسد. برای نمونه شما می توانید لواشک و آلوچه های اصل نیشابور را در شهر خودتان و جلوی درب منزل تان دریافت کنید. 
برای تهیه خورشت تان، می توانید بهترین نوع آلو بخارا را از طریق سایت معتبر سفارش دهید و از مرغوبیت آن آسوده خاطر باشید.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *